بایگانی دسته: مقالات

احساس رضایت از زندگیتان

مى توانید احساس رضایت از زندگیتان را با پیدا کردن میل و اشتیاق نسبت به هر کدام از فعالیت هاى زیر بالا ببرید ؛ علمى، ادبى، هنرى، اجتماعى، ورزشى و تفریحى. با این کار انگیزه زندگى کردن و شاد زنده بودن در شما هر روز تازه مى شود. روانشناس مجموعه مانا محمدی

چگونه کودکان خود را به تمرین موسیقی تشویق کنیم؟

              چگونه کودکان خود را به تمرین موسیقی تشویق کنیم؟ ‎امروزه اثرات آموزش موسیقی به کودکان بر کسی پوشیده نیست.اثراتی مانند تاثیر مثبت بر کیفیت آموزش،افزایش اعتماد به نفس،خلاقیت،رشد ذهنی،بهبود مهارت ارتباطی و ‎از این رو بیشتر خانواده ها از همان ابتدای خردسالی کودکان خود را تشویق به فراگیری موسیقی ‎ می کنند ولی تعداد زیادی با تمرین درس موسیقی فرزندانشان مشکل دارند. ‎برای پیشرفت در هر امری به خصوص موسیقی تمرین نیاز است و صبوری و درایت والدین را ‎می طلبد. ‎علاوه بر آموزشگاه موسیقی معتبر و خوب،معلم موسیقی با تجربه و روش و متد آموزشی مناسب ،تمرین موسیقی و پشتکار هنرجویان عامل مهمی برای به ثمر رسیدن زحمات استاد،آموزشگاه و والدین است. ‎اگر هنرجو تمرین موسیقی کافی نداشته باشد به جرات می توان گفت بهترین اساتید و موسسات آموزش موسیقی هم نمی توانند باعث پیشرفت وی در دنیای موسیقی شوند. ‎چند نکته … ادامه »

موسیقی درمانی برای کودکان استثنایی

موسیقی‌درمانی رشته‌ای است که برای درمان و توانبخشی اختلالات جسمی و روانی گوناگون از موسیقی بهره می‌گیرد و موسیقی درمانگر ، متخصصی است که با تحصیلات دانشگاهی در این رشته و با استفاده از کاربرد موسیقی در درمان با توجه به وضعیت بیمار ، برنامه‌های مختلفی را طراحی می‌کند. دید کلی موسیقی‌درمانی رشته‌ای علمی است که متخصصین آن سالها تحصیل می‌کنند و مدارج عالی و دانشگاهی دارند و شیوه‌ها و روشهای گوناگون درمانی را می‌آموزند و بکار می‌برند. در برخی از بیمارستان‌های کشورهای پیشرفته ، متخصصینی در زمینه موسیقی‌درمانی مشغول بکار هستند و با بیماران ارتباط برقرار می‌کنند. هر چند این موارد تا حدودی اهمیت این رشته را روشن می‌سازد اما توانایی آن زمانی آشکار می‌شود که از نزدیک ببینیم چگونه یک نوجوان فلج مغزی که در کنترل حرکات خود مشکل دارد. در نخستین جلسه موسیقی‌درمانی با شنیدن موسیقی شروع به تکان‌دادن دست‌های خود می‌کند و از ذوق و شادمانی … ادامه »