«کابرات»موسیقی کردستان امروز تشیع می شود

81080095-5557266

براتعلی نورانی متخلص به کابرات نوازنده با سابقه و توانمند ساز دهل کردستان، به علت کهولت سن و بیماری در گذشت و اندوهی دیگر بر چهره جامعه هنری و فرهنگی کردستان گذاشت.

براتعلی نورانی متخلص به کابرات نوازنده با سابقه و توانمند ساز دهل کردستان که موفق به کسب دکترای افتخاری موسیقی از آکادمی علمی فرانسه شده بود، به علت کهولت سن و بیماری در گذشت و اندوهی دیگر بر چهره جامعه هنری و فرهنگی کردستان گذاشت.

مراسم تشیع پیکر مرحوم براتعلی نورانی امروز 19 اسفند و با حضور اهالی فرهنگ و هنر و مردم کردستان به سمت قطعه هنرمندان آرامستان بهشت محمدی برگزار می شود.

زنده یاد استاد براتعلی نورانی هنرمند موسیقی کرُدی و  نوازنده با سابقه دهل متولد سال 1311 هجری شمسی سنندج بود و بیش 60 سال از عمرش را در راستای خدمت به موسیقی فولکلور و هنرمندان و اجراهای مختلف هنری کرد و در ترویج و توسعه این هنر اصیل کُردی نقش بسزایی داشته و در تولید آثار ارزشمند هنرمندان و خوانندگان همواره سهیم بوده و با ده ها خواننده این عرصه همگام و همراه بوده است.

«کابرات» به همراه استاد عبدالله شریعتی(نوازندگان توانمند سرنا و نرمه نای) که 15 اسفند فوت کرد به عنوان زوجی هنری در جشنواره های مختلفی در کشورهایی چون فرانسه، آلمان، یونان، روسیه و عراق حضور داشتند و ضمن کسب مدارج و عنوان های برتر، هنر و آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی ها و به ویژه کردها را به دنیا معرفی کرده اند و در جشنواره های هنری داخلی حضوری چشمگیر داشته و موفق به کسب عنوان ارزرشمندی در موسیقی مقامی و نواحی در بخش نوازندگی شده اند.

http://nay.ir/indexf.php?ACT=DETAIL_NEWS&id=3151

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از
    دست اندرکاران وبسایت به
    این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *